طنز/ موج گسترده اعتراضات مدنی

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Tahoma; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:1627421319 -2147483648 8 0 66047 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; text-align:right; mso-pagination:widow-orphan; direction:rtl; unicode-bidi:embed; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} a:link, span.MsoHyperlink {color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {color:purple; text-decoration:underline; text-underline:single;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0; mso-gutter-direction:rtl;} div.Section1 {page:Section1;} -->

طنز/ موج گسترده اعتراضات مدنی

فرهنگ > طنز - شهرام شکیبا

 بهگزارش «تابناک» تعدادی از اهالی روستای گیجالی بروجرد به علت کمبود آبشرب، روز شنبه مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند و در این تجمع تعدادیاز زنان این روستا نیز ظرف‌های نشسته خود را همراه آورده بودند و خواستارشستن آنها در محوطه فرمانداری شدند.

بالاخره موج گسترده اعتراضاتمدنی به راه افتاد. فقط به خیر گذشت که جماعت مشکل آب شرب داشتند. اگرخدای ناکرده دچار مشکل آب برای استحمام و طهارت گرفتن بودند، جلویفرمانداری چه تصاویر عجیب و غریبی به چشم می‌آمد و چه اوضاع و احوالناجوری از ادامه موج گسترده اعتراضات پدیدار می‌شد.

البته معاون فرماندار بروجرد گفته: «مشکل اصلی اهالی این روستا مخالفتشان با انتقال کابل برق برای چاه جدید حفاری شده است.»‌
پیدا کنید پرتقال‌فروش را. حالا اگر فرمانداری بخواهد مقابله‌به‌مثل کند، چه اوضاع و احوالی پیش می‌آید.

ایدز
در «تابناک» خواندم که رئیس اداره کنترلایدز وزارت بهداشت خبر داده است که تعداد مبتلایان ایدز در ایران حدود 83هزار نفر است، یعنی از هر 843 نفر ایرانی یک نفر ایدز دارد.
1-
از وقتی این خبر را شنیده‌ام،‌ جرأت نمی‌کنم توی شهرک مان راه بروم. چون با این حساب دست‌کم در هر بلوک یک نفر ایدزی وجود دارد.
2-
نمی‌دانم چه‌کار کنم. بعد از ماه رمضان عروسی دعوت دارم. این‌طور کهمی‌گفتند، حدود 850 نفر مهمان دارند. لذا لابد یک نفرشان ایدز دارد.
3-
تازه با این شانس عجیبی که من دارم، احتمالاً هر 850 نفرشان ایدز دارند ودر عوض 850 عروسی بدون ایدز در 850 جای دیگر کشور جریان دارد.

اوباما یا احمدی‌نژاد
به گزارش «تابناک» با شروعماه مبارک رمضان بازار خرمافروش‌های مصر بار دیگر رونق گرفته؛ به طوری کهروی هر کدام از انواع خرما نام شخصیتی سیاسی را براساس محبوبیت مردمی ویمی‌گذارند.
امسال در مصر خرمای باراک اوباما کیلویی 5/7 دلار و خرمایاحمدی‌نژاد 5 دلار است که از مرغوب‌ترین‌هایند و خرمای لیبرمن (وزیر خارجهاسرائیل) ارزان‌ترین و نامرغوب‌ترین است و کیلویی 40سنت معامله می‌شود.
1-
خرمای اوباما لابد سیاه و درشت و براق است. خرمای لیبرمن هم لابد چروکیدهو کرمواست. از خرمای احمدی‌نژاد اطلاع‌ چندانی در دست نیست.
2-
پیشنهاد می‌شود ما هم بر همین اساس انواع هلو را با نام وزرای خودمان وانواع بادمجان و خیار چنبر و شلغم و ترب و این‌ها را با نام سیاستمدارانخارجی دسته‌بندی کنیم.

 

/ 0 نظر / 13 بازدید