فرار مغزها، صدور جسم‌ها و استعدادها

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Tahoma; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:1627421319 -2147483648 8 0 66047 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; text-align:right; mso-pagination:widow-orphan; direction:rtl; unicode-bidi:embed; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} a:link, span.MsoHyperlink {color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {color:purple; text-decoration:underline; text-underline:single;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0; mso-gutter-direction:rtl;} div.Section1 {page:Section1;} -->

 فرار مغزها، صدور جسم‌ها و استعدادها

فرهنگ > طنز  - شهرام شکیبا

«ایرنا» نوشته بود: «حرکت زننده دو به اصطلاح ایرانی در سواحل بانکوک صدای تایلندی‌‌ها را هم درآورد
ظاهراًمطابق خبر «ایرنا» ماجرا از این قرار است که یک مرد 28 ساله و یک زن 25ساله در «پاتایا» بازداشت شده‌اند. چرایش را ایرنا این طوری نوشته که: «فرمانده کلانتری پاتایا گفته است: حین گشتزنی با موتورسیکلت تقریباً 20نفر از جمله چند جهانگرد که در این ساحل جمع شده بودند را مشاهده کردم. وقتی برای بررسی موضوع نزدیک رفتم متوجه شدم که دو ایرانی در حالتیغیرمتعارف و نامناسب هستند
پلیس این زن و شوهر را 15 دلار جریمه کرده است.

حالا پرسش‌ها و مسائلی مطرح می‌شود:
1-
اساساً مگه توی پاتایا چه خبره؟ اگه اوضاع اونجا خیلی خرابه، چرا همه روزنامه‌ها برای تورهای آنجا تبلیغ می‌کنند؟
2-
حالت «نامناسب» را می‌شود حدس زد که چیست. اما «نامتعارف» بودن آنچه جریانداشته زیادی سؤال برانگیز است. بالاخره کی به سؤالات نسل جوان در این‌بارهپاسخ می‌دهد؟ رئیس پلیس پاتایا، خبرگزاری ایرنا یا رئیس سازمان ملیجوانان؟ یا شاهدان عینی؟
3-
رئیس پلیس خودش دیده، آیا ایرنا آنجا هم خبرنگار داشته؟
4-
اگر ماجراها و حالات «نامناسب» و «نامتعارف» جریمه‌اش فقط 15 دلار می‌شود،چرا ایرانی‌ها با چهار پنج هزار دلار می‌روند تایلند؟ مگر چه کار می‌کنندو چقدر؟
5- «
با اصطلاح ایرانی» چیست؟ یا طرفین‌ماجرا ایرانی بوده‌اند یا نبوده‌اند، اصطلاحش دیگر چیست؟
6-
این روزها خیلی حالم گرفته است. علاوه بر فرار مغزها یا به شکل دولتی‌اشصدور مغزها مثل رفتن شفیعی‌کدکنی به آمریکا و ارسال کامران نجف‌زاده بهفرانسه، ظاهراً صدور جسم‌ها و استعدادها هم دارد رونق می‌گیرد، آن هماستعدادهای زیر 30 سال.

به کدامین زبان؟
هوگوچاوز که در حاشیه دوستی بااحمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور کشور دوست و برادر و سوسیالیست، ونزوئلا هم هست ودر لابه‌لای سفرهایش به ایران، اوقاتی که به ونزوئلا سر می‌زند، امور آنجارا هم رتق و فتق می‌کند، دیروز به ایران آمد.
به گزارش ایرنا، چاوز واحمدی‌نژاد پس از دیدن سان از یگان احترام حاضر، در مقابل دوربین‌ها قرارگرفتند و چاوز دست احمدی‌نژاد را بالا گرفت و به زبان ونزوئلایی گفت: «زنده باد احمدی‌نژاد» و احمدی‌نژاد هم مشابه این عبارت را برای چاوزتکرار کرد.
1- «
زنده‌ باد» را بلدیم، اما «احمدی‌نژاد» به زبان ونزوئلایی چی می‌شود؟
2-
ای‌کاش می‌گفتند الباقی مذاکرات به چه زبانی صورت گرفته و رئیس‌جمهورمان فارسی حرف زده یا اساساً ونزوئلایی.
3-
چاوز چطور؟ او به زبان خودشان حرف زده یا به زبان خودمان؟

آماده باش
هاشمی ثمره، رئیس ستاد انتخاباتیرئیس‌جمهور و دستیار ارشد وی در دیدار با اعضای ستادهای انتخاباتیاحمدنژاد گفته است که برای انتخابات آینده آماده باشند.
در این موردهیچ نظر خاصی نداریم. لطفاً اگر سؤالی دارید به دفتر ریاست‌جمهوری مراجعهکنید و هر سؤالی دارید از رئیس این دفتر، آقای اسفندیار رحیم‌مشایی بپرسیدولاغیر!

 

/ 3 نظر / 12 بازدید
پویا(رها)

سلام بسیار جالب بود. می گم این تور پاتایا چنده قیمتش؟!!! [نیشخند] پیروز و رها باشی [گل]

پویا(رها)

سلام با پست <<داستان کلاه قرمزی و پسرخاله!>> آپم. خوشحال می شم بیای و سر بزنی. پیروز و رها باشی [گل]