طنز/ رفتم، رفتی، رفت/ نفتم، نفتی، نفت!

طنز/ رفتم، رفتی، رفت/ نفتم، نفتی، نفت!

فرهنگ > طنز  - شهرام شکیبا

آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد، دهمین رئیس‌جمهور ایران و معاون اول آینده اسفندیار رحیم‌مشایی، یازدهمین رئیس‌جمهور ایران در جلسه تودیع و معارفه وزیر وزرای قدیم و جدید نفت، توضیحاتی پیرامون صنعت نفت دادند که از جمیع جهات قابل بررسی و مداقه است.

دکتر محمود احمدی‌نژاد: «همه منافع نفت باید به جیب ملت برود.»

1- بالاخره منافع نفت باید کجای ملت قرار بگیرد؟ توی جیبشان یا سر سفره‌هایشان یا ...؟ لطفاً زودتر جایش را مشخص کنید، نگرانیم.
2- اگر احیاناً کسی منافع نفت را نخواهد و بگوید: «من با همین یک لقمه نان‌ونفت سر سفره‌ام می‌سازم.» منافعش را به کس دیگری می‌دهند یا هر طور هست با زور و ضرب می‌چپانند توی جیبش؟
3- منافع را توی کدام جیبمان می‌ریزند، چپ یا راست؟ چون گوشی موبایل و نخودچی - کشمش توی جیبمان داریم، می‌ترسیم بوی نفت بگیرد و خراب شود.

دکتر محمود احمدی‌نژاد: «نمی‌توانیم بگوییم که نفت ما صددرصد در جیب ملت می‌رود چرا که بخشی از نفت به جیب افرادی می‌رود که ما می‌خواستیم نفت را از دست آنها دربیاوریم.»

1- آیا لیستی هم از افراد مذکور،‌ توی جیبتان دارید؟ اگر دارید تو رو خدا کاپشنتان را خشک‌شویی ندهید که مثل لیست مفسدان اقتصادی شسته و ناخوانا شود و خواندنش 4 سال طول بکشد و آخر سر توی مناظره‌ها موفق به خواندن چند تایشان بشوید.

2- «می‌خواستید»، چه خوب. پس چرا نشد؟ اگر اشتباه نکنم، شما یک 4 سالی رئیس‌جمهور بودید قبلاً.
دکتر محمود احمدی‌نژاد: «نفت تولید نمی‌کنیم، از نفت بهره‌برداری می‌کنیم.»
توضیحاً عرض می‌کنم که 68 میلیون سال پیش در دوران سینوزوئیک موجودات عظیم‌الجثه‌ای در زمین می‌زیستند که به آنها دایناسور می‌گویند. در همان دوران بر اثر عوامل طبیعی این دایناسورها و درختان عظیم‌الجثه از بین رفتند و از فسیل آنها در زیر لایه‌های زمین طی میلیون‌ها سال نفت به وجود آمد.
حالا اگر ممکن است بفرمایید که ما چطور باید نفت تولید کنیم؟

/ 10 نظر / 13 بازدید
علی

سلام. وبلاگ بسیار خوبی داری. امیدوارم موفق باشی.

علی

سلام. من که لینکتون کردم.

طهورا

سلام به ما هم سر بزنید خوشحال میشیم.

مهدی

احسنت عالی بود.مرحبا.و... با ما باشید با یک پست داغ دیگر....شور صدایی که هرگزتکرار نخواهد شد... منتظرم[گل]

منتظران مهدی (عج)

سلام قالب وبلاگتون خیلی قشنگتر شده. ممنون که به وبلاگ ما سر زدید . و اما پاسخ سوالتان در مورد حلقه صالحین در آیه ای از قران خداوند وعده نصرت و پیروزی به مستضعفان جهان میدهد و بیان میکند که آینده از آن صالحان است. صالحان به منجی آخر الزمان اعتقاد دارند و برای برطرف کردن موانع ظهور ابتدا از خود شروع میکنند و ابزارشان خودشناسی و خود سازی- برطرف کردن نقایص و رذایل و کسب و تقویت فضایل- است ، در امتداد این سیر و صعود انسانی مجهز شدن به علوم و فناوری روز دنیا امری بس مهم و حیاتی است. انس ، همدلی و صمیمیت و یاری یکدیگر در این سیر و سلوک انسانی ، کاتالیزور این حرکت والاست. هدف حقیقی و والای امام خمینی (ره) از تشکیل بسیج رسیدن به این جایگاه انسانی بود . خواسته رهبر عزیزمان نیز تحقق این مهم در جامعه و خصوصا تشکل های دانشجویی و تشکل های بسیج است.

منتظران مهدی (عج)

رهبر عزیزمان چند سال پیش نیز فرمودند : هرکس که برای رشد و تعالی خود و جامعه اش قدم بردارد بسیجی است " اگرچه بعنوان بسیجی ثبت نام نکرده باشد" و هرکس که خلاف آن عمل کند غیر بسیجی و خائن است " اگرچه بعنوان بسیجی ثبت نام کرده باشد." انشاءالله به یاری خداوند میخواهیم که ما نیز قطره ای در دریای بیکران صالحین باشیم و به آن سمت و سو که پیام تمام انبیا و اولیا و خواست امام(ره) ، راه شهدا و خواسته رهبر مان است ،حرکت کنیم. فارغ از جنجالها و جدل های سیاسی

مهدی

راستی قالبتونم فوق العاده ست.

نانی آزاد .. مترسک ...

چه غمگينم چو ميدانم که هر کس ميزند در را در خاموشي من را به دستش خنجري دارد و بر لب خنده اي و نامش دوستي ست که از راه برايم تحفه اي دارد خودش را با هزاران خود برايم ارمغان دارد چه غمگينم چو ميدانم در اين بازار آشفته عجب ارزان خريدارند انسانها انسان را.......

نلي

بسيار زيبا است من شما را لينک کردم موفق باشيد من کسي را از دست ندادم اما مدت خيلي زيادي نيست که از طرف کسي که فکر مي کردم همسر ورفيق راهم است خيانت ديدم وفکر ميکنم اعتماد وتمام بارورهام را از دست دادم