مخالفت با رژیم

 

مخالفت با رژیم

فرهنگ > طنز  - شهرام شکیبا

گویاهمسر محمدعلی ابطحی، از اعضای ارشد جبهه مشارکت، چهل روز بعد از بازداشتاو، بالاخره توانسته وی را ملاقات کند و پس از این دیدار گفته حال ابطحیمناسب است، اما کاهش وزن در او مشهود است.
همین مسئله نشان می‌دهد کهآقای ابطحی تاکنون با «رژیم» مخالفت داشته، ولی بحمدالله در این چهل روزاخیر با «رژیم» آشتی کرده و به اشتباهش در مخالفت به آن پی برده است.

همه زنده هستند
روز پنج‌شنبه یک خبر جالبتوجه و عجیب در صفحه آخر روزنامه «خبر» خواندم. خبر مذکور از خبرگزاریمحترم «فارس» نقل شده بود و مضمون و فحوایش این بود که ندا آقاسلطان زندهاست و به زودی برای پیگیری قضایی این مسئله که او را فردی کشته شده دردرگیری‌های بعد از 22 خرداد قلمداد کرده‌اند، از یونان به ایران خواهد آمد.

بعداز خواندن این خبر،‌ ضمن تلاش پیگیر و مجدانه برای عدم‌رؤیت شاخ‌هایی کهدرآورده‌ام، از دوستان در خبرگزاری محترم «فارس» چند خواهش دارم.

1-
بنده در باب «شبة آکل و مأکول در معاد جسمانی» چند سؤال دارم، اگر برایشانمقدور است مرحوم «ابن‌سینا» را هم زنده کنند تا هم سؤالم را بپرسم، همببینم ایشان واقعاً شبیه «امین تارخ» در سریال «ابوعلی‌سینا» هست یا نه؟

2-
اگر ممکن است یک زحمتی بکشند این آقای معلوم‌الحال آلمانی موسوم به «آدولف‌ هیتلر» را هم زنده کنند، تا از خود وی شخصاً تحقیقات کارشناسیکنم، ببینم قضیة هولوکاست چه بوده؟ تا این آقای محمدعلی رامین عوض این همهتلاش در «بنیاد جهانی هولوکاست» به سایر کارهایش هم برسد.

3-
حالا که دوستان دستشان گرم کار شده، اگر مرحمت کنند، مادربزرگ مرحومة بندهرا هم قدری زنده بفرمایند، موجب مزید امتنان است، ایشان چندسالی است که بهرحمت خدا رفته و من دلم به شدت برای او تنگ شده است.

4-
من چند وقتی است که ساعت مچی‌ام را گم کرده‌ام. برادر همسایه‌ بغلی‌مان همچند روز است گم شده،‌ می‌خواستم ببینم اگر دوستان دستی هم در «آینه‌بینی» دارند، یک پسرِممیزِ نابالغ بیاورم، بلکه چشمش حقیقت‌بین شود و اینگمشده‌های ما هم پیدا شود.

5-
ضمناً اگر آب باطل‌السحر هم داشته باشند،‌ مشتری داریم.

6-
دعای «مهر و محبت» و «گشایش بخت» هم اگر می‌نویسند، طالبیم. خسته شدیم از این تنهایی و غیره.

7-
اساساً دم خودمان گرم که نه مرده‌مان معلوم است و نه زنده‌مان. اخیراًتعداد زنده‌شدگان دائم رو به تزاید است. همین چندوقت پیش هم بر اثر سقوطتوپولوف سه نفر از تکواندوکاران نوجوانمان زنده شدند. بدین وسیله به طورکلی از همه ممنونم.

چند روز مانده؟
چند وقت پیش سایت شخصی اسفندیاررحیم‌مشایی مطلبی داشت با عنوان:‌ «چرا مشایی نه؟ هتاکی به خدمتگزار باوفای مام میهن پایانی ندارد.» که در آن مطلب مشایی را ژنرال ارشداحمدی‌نژاد معرفی کرده بود و یکی از دلایل مخالفت با مشایی را شانس بالایشبرای پیروزی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری دانسته بود.

از آنجاکه برای جلوس حضرت آقای اسفندیار رحیم‌مشایی بر کرسی ریاست جمهوریلحظه‌شماری می‌کنم، از امروز در این ستون یک روزشمار خاص چاپ خواهم کرد کهدر آن تعداد روزهای مانده به ریاست جمهوری اسفندیار رحیم‌مشایی را برایدوستدارانش چاپ خواهم کرد.

 

/ 0 نظر / 8 بازدید