طنز؛ وزیر در فالوده فروشی

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"MS Mincho"; panose-1:2 2 6 9 4 2 5 8 3 4; mso-font-alt:"MS 明朝"; mso-font-charset:128; mso-generic-font-family:modern; mso-font-pitch:fixed; mso-font-signature:-1610612033 1757936891 16 0 131231 0;} @font-face {font-family:Tahoma; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:1627421319 -2147483648 8 0 66047 0;} @font-face {font-family:"\@MS Mincho"; panose-1:2 2 6 9 4 2 5 8 3 4; mso-font-charset:128; mso-generic-font-family:modern; mso-font-pitch:fixed; mso-font-signature:-1610612033 1757936891 16 0 131231 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; text-align:right; mso-pagination:widow-orphan; direction:rtl; unicode-bidi:embed; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} a:link, span.MsoHyperlink {color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {color:purple; text-decoration:underline; text-underline:single;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0; mso-gutter-direction:rtl;} div.Section1 {page:Section1;} -->

طنز؛ وزیر در فالوده فروشی

فرهنگ > طنز  - شهرام شکیبا

حمیدبهبهانی ، وزیر راه و ترابری که 11 ماه است در این سمت به مردم خدمتمیکند،  به مناسبت روز خبرنگار یک نشست صمیمی با خبرنگاران داشته است.
  
وزیر: «از تمام کسانی که به من فحش دادند، تشکر می‌کنم».
لابدقابلی نداشته، برگ سبزی بوده تحفه درویش. ان‌شاء‌الله که فحش‌ها سازندهبوده. حالا فرض کنید که یک نفر رو به روی وزیری ایستاده و به وزیر فحشمی‌دهد. وزیر هم دائم از وی تشکر می‌کند. به نظر شما آخر این فیلم چهمی‌شود؟ وزیر چه کار می‌کند؟ فحاش را چه کارش می‌کنند؟ مولانا بیدل دهلویبیتی درباره اثر فحش دارد که الان آن را به خاطر ندارم.
  
وزیر: در دوره یازده ماهه وزارتم همیشه سفید بوده‌ام.
اینکهمنظور وزیر چیست، نمی‌دانم. شاید منظورشان این است که همیشه به حمام رفتهو کیسه کشیده‌اند. اما اساساً مگر رنگ وزیر مهم است؟! می‌خواهد زرد باشد؟باشد. قهوه‌ای باشد؟ باشد. فقط سبز نباشد.
  
وزیر: «روزی در یکفالوده‌فروشی یکی از شهروندان با تعجب به من گفت: شما وزیر هستید؟ گفتم: بله. من هیچ وقت خودم را تافته جدا بافته‌ای از مردم ندیدم».
بدینوسیلهاز جانب کلیه مردم غیور ایران از وزیر محترم راه و ترابری به جهت ابتیاع وتناول فالوده در محضر ملت شریف کمال تشکر را دارا می‌باشیم.
  
وزیر: «سکوت کردم تا دو سانحه اخیر را خوب مدیریت کنم».
اساساًمدیریت خوب است. اما باتوجه به صحبت‌های همین جلسه وزیر متأسفانه باید عرضکنم که ایشان اشتباه بزرگی کرده‌اند. چرا که صحبت‌های ایشان یک جوری استکه اگر بعد از هر سانحه غم‌انگیز، حرف بزنند کلی از اندوه جاری در جامعهکاسته می‌شود و فی‌الواقع «ادخال سرور فی‌قلوب مومنین» می‌شود که کلی ثوابهم دارد و مفرح ذات است.
  
وزیر: «خبرنگارها بهبهانی را بهبهانی کردند».
البتهبر همگان واضح و مبرهن است که احمدی‌نژاد، بهبهانی را وزیر کرد ولی اینکهواقعاً بهبهانی را خبرنگاران بهبهانی کردند، یا نه؟ نمی‌دانم. فقط سؤالماین است که آقای بهبهانی قبل از اینکه بهبهانی بشود، کی بوده؟ و چه نامیداشته؟
  
وزیر: «خبرنگاران توتیای چشم ما هستند».
احترام گذاشتنخوب است. اما ادبیات و لغت معنی هم اهمیت دارد. «توتیا» به معنی سرمه است. خبرنگار را که به چشم نمی‌مالند، خبرنگار چیز دیگری است و اساساً کاربرددیگری دارد.
  
وزیر: «به همه خبرنگاران قول می‌دهم ظرف دو هفته، همه جمع حاضر را برای بازدید از خط آهن اصفهان - شیراز خواهیم برد».
بسیار نیک است فقط بنده به نمایندگی از همه خبرنگاران عرض می‌کنم که عمراً با «توپولف» و «ایلوشین» و «C130» نمی‌آییم.
  
وزیر: «شماره موبایل من را همه دارند جز شیخ سعدی و حافظ».
بهنظر من هیچ وزیری تا به حال به اندازه آقای بهبهانی به خبرنگار جماعت حالنداده. شما خودتان را در جلسه‌ای که از این حرف‌ها زده شود تصور کنید، تابفهمید خبرنگاران چه روز خوش و باحالی را گذرانده‌اند. لذا پیشنهاد می‌کنمآقای احمدی‌نژاد همچنان از ایشان در این سمت استفاده کنند. یا اگر نشد دستکم سخنگوی دولتشان کنند. ضمناً «حافظ» شیخ نبوده است.

 

/ 3 نظر / 12 بازدید
آزاد سبز

[گل][گل][گل] پاینده باشی و سبز به امید آزادی

لبخندایرانی

دوست داريم در روز ششم وي‍‍ژه نامه ي وبلاگ خود در خدمت شما باشيم،پس منتظر شما مي مانيم. گروه وبلاگ نويسي لبخند ايراني

Wondermage Gallery

سلام دوست عزيز [گل] گالري عکس Wondermage با بيش از 1100 تصوير با کيفيت در 11 بخش مجزا شما را به ديدن اين تصاوير دعوت مي کند. اميدوارم از تصاوير خوشتان بيايد و ما را از نظراتتان محروم نکنيد. در صورت تمايل Wondermage را با نامي دلخواه که مفهوم گالري را برساند در صفحه خود لينک کرده و به ما اطلاع دهيد تا به عنوان تشکري کوچک متقابلا در دايرکتوري ما لينک شويد. به دوستانتان هم اطلاع دهيد، شايد اوقات خوبي را در گالري سپري کنند. اميدوارم موفق باشيد و از تصاوير لذت ببريد.