خودآموز رفتار با معتاد

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Tahoma; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:1627421319 -2147483648 8 0 66047 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; text-align:right; mso-pagination:widow-orphan; direction:rtl; unicode-bidi:embed; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0; mso-gutter-direction:rtl;} div.Section1 {page:Section1;} -->

خودآموز رفتار با معتاد

فرهنگ > طنز  - شهرام شکیبا

" معتاد بیمارنیست، نشئه است"

برای رفتار با معتادان باید همواره جمله فوق را مدنظر قرار دهیم. مردمان عادی با دیدن شخصی که در حالات گوناگون، نظیر ایستاده، خوابیده،نشسته، کف کرده و غیره به خوابی عمیق و اثیری رفته و طوری تا شده که عمراًهیچ ژیمناستی انعطاف بدنی لازم برای آن حرکات را ندارد، برخوردهایناشایستی انجام می‌دهند و جملات عجیبی می‌گویند. جملاتی مانند: «آخی،بمیرم الهی»، «بنده خدا حالش بده»، «نکنه یه وقت بمیره» و ... اشخاصناآگاه ضمن صدور این جملات عجیب حرکاتی چون ابراز تاسف، آب به صورت معتادزدن، صدا کردن او و جویای حال شدن و ... انجام می‌دهند. اوج این حرکاتاشتباه که متاسفانه به دلیل عدم آگاهی لازم، در جامعه رخ می‌دهد، بردن شخصمعتاد به اورژانس یا بیمارستان است.

در اینجا لازم است بدانیم کهفرد مذکور (معتاد) به هیچ وجه بیمار نیست. او در بهترین حالت ممکنه کهبرای هر معتاد می‌توان متصور شد قرار دارد. او نشئه است. در چنین شرایطیهرگونه اقدام دلسوزانه که ریشه در ناآگاهی دارد می‌تواند منجر به فجایعیجبران‌ناپذیر شود که حداقل آن پریدن نشئگی و به هدر رفتن میزان قابل توجهیاز سرمایه و وقت است که علی‌النهایه ضربه اصلی‌اش به بدنه جامعه واردمی‌شود.

بهترین کار در مواجهه با چنین شرایطی این است که آرام ازکنار معتاد مذکور گذر کنید و خلوت و خلسه شاعرانه و عارفانه‌اش را به همنزنید.

انگیزه نوشتن نکات آموزشی فوق، خبری بود که در «فارس» خواندم. گویا یک جوان 30 ساله بنده خدایی گوشه خیابان از فرط نشئگی، درچرت به سر می‌برده که چند تن از شهروندان از روی ناآگاهی معتاد فوق رابیمار پنداشته و گمان کرده‌اند که وی از حال رفته. لذا به سرعت او را بهبیمارستان عیوض‌زاده برده‌اند. معتاد مذکور وقتی چشم باز کرده و خود را دربیمارستان دیده، از ترس گرفتاری و زندان، از پنجره طبقه چهارم پایینپریده، به شیشه‌های نورگیر طبقات دوم وسوم اصابت کرده و بر اثر جراحاتشیشه بعد از فرود در کف خیابان در دم جان باخته و مقدار معتنابهی سرمایه ووقت به علاوه بر جان آن بنده خدا، تنها و تنها به دلیل عدم آگاهی شهروندانبه هدر رفته است.

طرح آموزشی
غلامرضا پورحیدری، رئیس موسسه آموزش عالی‌ هلال‌احمر از اجرای طرحی با عنوان «جمعه، ایمان، ایمنی» در نماز جمعه‌ها خبر داد.
1-
چرا باید همه چیز را به هم بچسبانیم؟
2-
مگر «عبادی - سیاسی » بودن نماز جمعه چه کم و کسری داشت که حالا می‌خواهند «عبادی - سیاسی - ایمنی - آموزشی» اش بکنند؟
3-
شما را به خدا این اسم مناسب است؟
4-
آخه چرا اینجوری می‌کنین؟

سه چیز مهم
«
فارس» را جست و جو می‌کردم که غرورملی‌ام به شدت تحریک شد از این همه افتخارآفرینی در راستای ساخت و سازاختراعات مفید و مهم و لازم و اینها.
سه چیز مهمی که به دست توانمند متخصصان داخلی ساخته شده عبارتند از:
1-
سیستم مانیتورینگ فشار چرخ اتومبیل.
2-
هواکش زاویه متغیر دور ثابت برای مکش هوا.
3-
پیست دوچرخه‌سواری نابینایان.

 

/ 4 نظر / 8 بازدید
حقيقت نيوز

سلام با مطلب نماز جمعه تاريخي اين هفته آپ هستم حتما سر بزنيد ممنون http://hagigatnews.persianblog.ir/

لبخندایرانی

دوشنبه٢٩ تیر ١٣٨٨گذراندن یک روز شاد در وبلاگ لبخند ایرانی برای شما دوستان خوب با ویژه نامه ی عید مبعث از تمام شما دوستان خوب دعوت بعمل می آید تا در آن روز با بازدید از این وبلاگ لبخند را این بار خود بر لب هایتان بنشانید وعده ی ما١٠صبح به وقت تهران در وبلاگ لبخند ایرانی

مسافر دنیا

گفتم مرا قاطی این جماعت کردی؟؟ گفتش تو خود ، خود را سوا کردی گفتم اگر امروز جدایم ز بد حالیست گفتش نگفتم ادعایت تو خالیست