طنز/ دستاورد بزرگ!

طنز/ دستاورد بزرگ!

فرهنگ > طنز  - شهرام شکیبا

از بس دوستان در روابط عمومی وزارتخانه‌ها جوابیه می‌فرستند برای روزنامه «خبر» عن‌قریب باید یک چیزی به قاعده نیازمندی‌های «همشهری» بگذاریم لای روزنامه، اسمش را هم بگذاریم «جوابیه‌ها»! فقط عیب کار این است که روزنامه‌مان می‌شود عینهو ساندویچ کالباس دو نونه.
... بگذریم. جناب آقای سیدضیاء‌الدین نورالدینی، روابط عمومی محترم وزارت نفت درباره حضور مؤثر وزیر جدید نفت در جوابیه‌ای به روزنامه فرموده‌اند: «وزیر جدید نفت با حضور مؤثر خود در اجلاس یکصد و پنجاه و چهارمین اجلاس اوپک دستاوردهای مثبتی را برای این صنعت و کشورمان به ارمغان آورده است و ایران به عنوان نایب‌رئیس اوپک در این اجلاس انتخاب شده است.»
1- برای اینکه بگوییم یک چیزی مهم است، لازم نیست هی نامش را بیاوریم. چندبار می‌نویسید: «اجلاس»؟ «اجلاس یکصد و پنجاه و چهارمین اجلاس اوپک» یعنی چی؟ فارسی را پاس بدارید. اگر ندارید به آقای میرسلیم می‌گما!
2- جهت اطلاع عرض می‌کنم که نایب رئیس اوپک از روی حروف A, B, C, D,... انتخاب می‌شود. این بخش انگلیسی (A, B, C, D,...) که نوشتم یک چیزی است شبیه الفبای خودمان. راستی شما قبلاً کجا کار می‌کردید؟

تکلیف بوئینگ
حمید بهبهانی، وزیر راه و ترابری دیروز در گفت‌وگو با «فارس» خبر داد که تکلیف بوئینگ‌های اهدایی آمریکا در جلسه امروز هیأت دولت مشخص می‌شود.
من نمی‌دانم این همه تداخل در کارها‌ برای چه صورت می‌گیرد. هیأت دولت فقط بگوید «آره» یا «نه»، تکلیف را وزارت راه خودش بهتر بلد است. هواپیما را بلند می‌کنند، می‌دهند دست خلبان که به تنهایی بزند زمین، همین. اینکه دیگر این همه جلسه نمی‌خواهد.

بدهی الهی
اسفندیار رحیم‌مشایی، اسلام‌شناس برجسته و رئیس دفتر ریاست جمهوری در مراسم تودیع و معارفه وزرای قدیم و جدید علوم در اظهاراتی کاملاً مرتبط با موضوع جلسه فرموده‌اند: «نمی‌خواهم فلسفی صحبت کنم، ذوقی می‌گویم. خداوند به انسان بدهکار نبود که او را آفرید. ظاهراً خداوند به خودش بدهکار بود که انسان را آفرید.»
1- اگر ممکن است یک قراری بگذاریم ایشان یک جلسه هم فلسفی حرف بزنند. چرا فقط اهل ذوق باید با صحبت‌های ایشان حال کنند. فلاسفه هم گناه دارند. خیلی اخمو هستند، یک حالی هم به آنها بدهید لطفاً.
2- شما که دستتان توی کار است و اهل ذوقید لطفاً بفرمایید بدهی خداوند به خودش چقدر بود؟
3- آیا خداوند متعال با خودش خرده حساب هم داشته؟ اگر نداشته پس چرا علاوه بر آدم‌های با قدر و قیمت بعضی آدم‌های «دوزاری» مثل سران رژیم‌صهیونیستی را خلق کرده؟

آخرین جوک رئیس‌جمهور
خبرگزاری «فارس» در گزارش حاشیه‌های مراسم تودیع و معارفه وزیر کشور که با حضور رئیس‌جمهور انجام شده آورده است که ایشان با ذکر خاطره‌ای موجبات شادی و فرح حضار را فراهم آورده و ادخال سرور ویژه کرده است.
رئیس‌جمهور: «یک روز مهمان داشتیم، بعد از غذا ژله آوردند. یکی گفت این ژله خیلی مقوی است و آن مهمان گفت اگر مقوی است چرا می‌لرزد.»
لطفاً جهت هماهنگی برای مراسم جشن و شادی و اعیاد مذهبی با آقای اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر ریاست جمهوری تماس حاصل فرمایید.

/ 4 نظر / 13 بازدید
مهسا

سلام www.SareVaght.com  لینک وبلاگم رو توی این سایته گذاشتم خیلی جالبه توهم کدش رو کپی کن تو قالب وبلاگت تا لینکت بره تو سایت , مخصوص وبلاگهاست تبلیغ کاملا رایگان وبلاگهاست . کدش هم میتونی از این آدرسش بگیری http://sarevaght.com/web/add.html/?CODE

مهدی

سلام .نه عزیزم.از ADSLاستفاده میکنم.با این حال دیر باز میشه.وای به حال کسی که از DIAL UPاستفاده میکنه.فکر کنم اونا وبلاگتو ندیدن!!! چشم من در خدمتم[گل]

مهدی

سلام عرض شد صابر جان.فکر کنم شما در نظر سنجی وبلاگم شرکت نکردی.اگه اینطوره خواهشا شرکت کن 2 تا کلیک بیشتر نیست.باعث زحمت.منتظرم